img
img
img
img
img

یکاترینا

کتاب «یکاترینا» اثر ناتالیا کارنیوا باترجمه فرزانه شفيعی به همت انتشارات فرهنگ معاصر منتشرشده است. کتاب درباره‌ی کاترینا فورتسوا، تنها وزیر زن در دوره‌ی جماهیر شوروی است و فقط به شرح زندگی یک نخبه در طول هفتاد سال حکومت ایدئولوژیک کمونیستی ختم نمی‌شود؛ این کتاب داستان زنی است که از نوجوانی گام‌هایی راسخ در مسیر پیشرفت برداشته و خط مشی حزبی را اصل غیرقابل انکار در تمام ابعاد زندگی می‌پنداشت.
فورتسوا برای رسیدن به قله‌های جاه‌طلبی سیاسی زندگی‌های بی‌شماری را ویران کرد، اگرچه نقش وی در تحول فرهنگ و هنر شوروی قابل چشم‌پوشی نیست. کاترینا در سال‌های پایانی زندگی نسبت به تمامی باورهای حزبی خود تردید می‌کند و زمانی که مخالفانش او را به‌راحتی از صحنه بازی بیرون می‌رانند، چاره‌ای جز خودکشی برای او باقی نمی‌ماند.

نشست نقدوبررسی کتاب یکاترینا در روز یکشنبه ۲۱ خرداد ساعت ۱۵ با حضور گودرز رشتیانی، جهانگیر کرمی و فرزانه شفیعی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را هم‌زمان از صفحه‌ی اینستاگرام این مرکز به نشانی Ketabofarhang پیگیری کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
كلیدواژه‌های مطلب: برای این مطلب كلیدواژه‌ای تعریف نشده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ترين مطالب اين بخش
  دعوت هادی خانیکی از افراد مبتلا به سرطان

در مراسم سوگواری شاگرد جوانش مطرح شد

  مروری بر درس‌گفتارهایی درباره‌ی شمس تبریزی

بازخوانی درس‌گفتارهایی درباره‌ی شمس تبریزی

  جامی،شاعری متفکر و جامع‌الاطراف

با حضور دکتر اصغر دادبه

  شمس آقاجانی درگذشت

او متولد ۱۳۴۷ بود.